czwartek, 1 października 2015

Darmowe porady prawne - podsumowanie akcji niebieski parasol.


Niebieski Parasol 2015


Darmowe porady prawne udzielane przez radców prawnych.
Krajowa Rada Radców Prawnych zorganizowała już po raz piąty akcję „Niebieski parasol”. W 2015 roku, po raz pierwszy w historii, akcja zostanie zorganizowana dwa razy – w kwietniu i wrześniu. Pierwsza odsłona odbyła się 18 kwietnia, w siedzibach okręgowych izb radców prawnych oraz innych wskazanych przez izby miejscach, gdzie udzielane były porady osobom potrzebującym.
 

– Podczas kwietniowej akcji można było uzyskać bezpłatną poradę prawną od wykwalifikowanego radcy prawnego – mówi Barbara Kras, sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych. Dodaje, że Prezydent RP, doceniając zaangażowanie samorządu radcowskiego w ideę pro bono, po raz kolejny objął akcję „Niebieski Parasol” patronatem honorowym.
 

Podczas akcji kilkuset radców prawnych i aplikantów radcowskich pomagało w różnego rodzaju problemach prawnych.
 

Akcja „Niebieski Parasol” cieszy się dużą popularnością. W ubiegłym roku radcowie prawni udzielili ponad ośmiu i pół tysiąca porad w całym kraju. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach związanych z problemami prawnymi w pracy, sprawami związanymi z prawem rodzinnym i opiekuńczym, kwestiami spadkowymi, alimentacyjnymi, podziału majątku po rozwodzie czy sprawami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Radcowie prawni udzielają darmowych porad prawnych dla osób potrzebujących również cyklicznie, np w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu w każdy poniedziałek. Kancelaria Radcy Prawnego LEX GEMINI Piotr Bliźniak darmowe porady prawne udziela w Żarach w każdy piątek w godzinach 16.00 do 17.00 w siedzibie kancelarii przy ul. Okrzei 9, 68-200 Żary.

3 komentarze:

  1. Bardzo fajnie, że takie akcje mają miejsce i jestem wielką zwolenniczką tego typu spotkań. Sama również czasami korzystam z porad prawnych u https://jakubowskazawada.com/ gdyż niestety nie jestem w stanie sama wszystkiego wiedzieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Darmowe porady prawne to świetna inicjatywa. Tymczasem ostatnio w sprawach spadkowych korzystałam z pomocy prawnej https://adwokat-nataliachrostek.pl/portfolio-item/porady-prawne/. Tylko profesjonalne porady prawnika pomogły mi uzyskać odpowiednią interpretację przepisów i poznać określone możliwości, z których skorzystałam w celu rozwiązania mojego problemu.

    OdpowiedzUsuń